3du4rinf0b_jak-vybrat-sportovni-slunecni-bryle

Jak vybrat sportovní sluneční brýle

21.01.2019

Sportovní sluneční brýle by měly být nedílnou součástí výbavy každého cyklisty. Na co si dát pozor při výběru sportovních slunečních brýlí?

Jak vybrat sportovní sluneční brýle

Sportovní sluneční brýle by měly být nedílnou součástí výbavy každého cyklisty.

Při jízdě totiž chrání před UV zářením, létajícím hmyzem, nečistotami ve vzduchu a třeba i před zásahem větví. Navíc mohou významně zlepšit vidění ve zhoršených světelných podmínkách.

Na co si dát pozor?

Brýle musí chránit před zraněním

Zorníky sportovních brýlí jsou dnes většinou vyráběny z polykarbonátu, který se v případě většího nárazu rozbije na neostrou krupičku, takže nehrozí poranění obličeje nebo dokonce samotných očí ostrými střepy.
Brýle značky Relax nesou označení IMPACT PROTECTION - téměř nerozbitný materiál čoček, který zajišťuje vyšší bezpečnost očí. 

UV ochrana

U všech brýlí značky Relax je garantována 100% ochrana před UV zářením A,B,C.

Zlepšení vidění při jízdě – vyměnitelné zorníky

Při cyklistice se světelné podmínky často mění - vždyť vyjížďka často trvá několik hodin, takže vás během ní může čekat intenzivní sluneční svit, zataženo, mlha i stmívání.
Výměnou různých čoček přizpůsobíte brýle aktuálním podmínkám.
Sportovní sluneční brýle Relax s vyměnitelnými zorníky jsou označeny X-change. 

Polarizace

Ověřená technolologie, která snižuje propustnost odraženého světla od horizontálních ploch jako je sníh, voda a mokrý asfalt. Polarizační čočky výrazně zvyšují ostrost vidění, snižují oslnění a eliminují nepříjemné odlesky. Polarizace ulevuje očím, snižuje tak jejich únavu. Je vhodná především pro sport, řízení a aktivity u vody.

Úprava proti mlžení

Zorníky s anti fog úpravou na sobě mají vrstvu látky, která zabraňuje kondenzování vodních par.

Brýle se tak nemlží ani za vlhkého počasí nebo během intenzivní fyzické aktivity. Tato vrstva se postupem času z brýlí stírá, zvláště při nevhodném zacházení, je ovšem možné ji obnovit speciálním sprejem.

 

Zajímá vás, jak správně vybrat sluneční brýle?

Stáhněte si E-book: 7 tipů, jak vybrat sluneční brýle.